SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE SOSYAL SORUMLULUK

Frameless Asia Pacific bluesign® sistem partneri olmaktan dolayı gururludur. Son ürünleri kontrol etmek ne kadar doğrudur? Onlar bize; daha önceki proseslerde problemli ürünlerin kullanıldığını veya belli proses ve üretim etkinliklerinin çevresel açıdan yetersiz olduklarını gösterir mi ?

Bu değerlendirmelerin temelinde; bluesign® sistemi; üretim proseslerini bir bütün olarak değerlendirir. Bu yüzden, kullanılan bileşenler ve prosesler iyice denetlenir. Bu Giriş Akışı yönetiminin amacı; sürdürülebilirliği olmayan maddelerin; üretim çemberine en başından girmesini engellemek ve onları elimine etmektir. Temiz bir prosesteki sürdürülebilir bileşenler, pazarlanan ürünlerin son noktadaki belirleyicisidir. Giriş Akışı yönetiminin amacı; tekstilde çevre dostu ve kaynak etkili yollarla; hem ekonomik hem ekolojik avantajları birleştirerek; herkese yarar sağlamaktır.

Bluesign® sistem partneri olarak, çevresel performansımızı üretim prosesinin 5 önemli alanında arttırmak için; yönetim sistemimizi düzenledik: tüketici güvenliği, su emisyonları, hava emisyonları, iş sağlığı ve güvenliği. Sistem partnerleri; yerinde yapılan denetimlerde; düzenli olarak enerji, su ve kimyasal kullanımındaki ilerlemeleri raporlarlar.

Sosyal değerler de bizim için önem teşkil ederler. Etik bir çerçevede toplum yararına bulunmanın zorunluluğu ile; taşıdığımız sorumluluğun farkındayız. Frameless Asia Pacific;

Higg Index e kayıtlı olarak; performans göstermek ve gruptaki çalışanları ile toplum üzerinde büyük bir pozitif etki oluşturmayı hedeflemiştir. Higg Index; dünyada satılan tüm kıyafet ve ayakkabıların üçte birini temsil eden Sürdürülebilir Giyim Koalisyonu tarafından geliştirilmiştir.

We use cookies to provide you with a better service. Continue browsing, if you are happy with this.